HEMEN ARA0533 214 20 03 0224 252 85 00

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Yalıtım Uygulaması

Yaşamımızın büyük çoğunluğunu evlerimizde geçiririz, sahip olduğu evlerimizin çatıları hava şartlarına fazla dayanamayıp su sızdırmaya başlar. Bunun için belli sürelerde çatının bakımı yapılmalıdır.

 

Yapılmadığı takdirde çatı su akıtıp evin rutubet olması veya yağmurlu havalarda su sızdırması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bunlarla karşılaşmamak için mevsim geçişlerinden önce uygun zamanlarda çatı su izolasyonu bakımını yaptırmalıyız. Bakımın yapıldığı malzemenin bakım şeklinin çatının dayanma gücüne etkisi oldukça fazladır.

Ülkemizin birçok bölgesi yağış almaktadır ve bu yağışlar yapılarımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bakımlar ve önlemler sadece konutlar için değil birçok farklı yapı içinde geçerlidir. Sızdırmayı önlemek için kullandığımız zift ya da filinkot çatı için pek uygun olmayan ürünlerdir ve bu ürünlerde yapılan çatı su izolasyonu en fazla 2 yıl dayanmakta ve pek yarar sağlamamaktadır. Çatı su izolasyonunda yapının kaliteli oluşu kadar uygulanma şeklide kullanım süresini büyük ölçüde uzatmaktadır.

 

 

Bursa poliüretan uygulaması    ;
a ) Teras     çatılarda ,
b ) Trapezoidal çatı örtüleri ile kaplanmış çatılarda ( Ondülin  Atermit, Eternit vs gibi çimento esaslı veya tek kat trapez, metal çatı örtüleri ile kapatılmış çatılarda ) çatı altından veya  üstünden uygulanarak,
c ) Konutlarda ahşap kaplı çatılarda, çatı altından veya üstünden, kiremit altı beton tabliye üstüne,
d ) Beton eğimli çatılarda, kubbe çatılarda ve tonoz çatılarda püskürtülerek uygulanır.

Uygulama zeminin;  tozdan, nemden ve yağdan arındırılmış olması önemli bir husustur. Uygulama sonunda   tek parça, ek yeri olmayan bir izolasyon elde edilir. Sıvı olarak uygulanan  sistem birkaç saniyelik bir zaman zarfında kendi hacminin 40 katı kadar genleşerek sertleşir  ve kullanıma hazır hale gelir.

Atmosfere açık  çatı veya dış duvar uygulamalarından sonra Bursa poliüretanın üzeri mutlaka kapatılarak  korunmalıdır. Çünkü poliüretan güneşin UV( ultraviyole) ışınlarından etkilenir.

 

Bursa Poliüretan Köpük uygulaması, eskiyen ve ısı yalıtımı , su yalıtımı eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan kapalı hücre yapısı sayesinde hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı özelliği ile benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağlamayı sizler için ilke edinmiştir.

Çatılarda Bursa Poliüretan Köpük uygulamasının önemli avantajları vardır. Bu sistemi her türlü çatı detayına uygulaması mümkündür ve bu işi gereken bütün teknik ve incelikleriyle sizlere uzman kadromuz ile sunmaktayız.. Çatı arası zemin, ters tavan, çatı altından ve üstünden, çatı duvarlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yeni araştırmalar göstermiştir ki herhangi bir konut veya işyerinin yalıtım yaptırmasıyla %45’lere varan ısı tasarrufu sağlandığı saptanmıştır. Bursa Poliüretan Köpük uygulaması yapılmış çatılar kurulum masrafını 3-4 senede amorti ederler. Yalıtımda en önemli konu malzemenin ısı geçirgenlik katsayısıdır.