HEMEN ARA0533 214 20 03 0224 252 85 00

Dış Cephe Duvar İzolasyonu

İç cephe mantolama sistem ısı yalıtımında Bursa sprey poliüretan uygulamaları, inşaat halindeki binaların veya tadilata girmiş dairelerin dış cepheye bakan duvarların iç yüzünden uygulanmaktadır.

İç cephe mantolama sistem ısı yalıtımında Bursa sprey poliüretan uygulamaları, inşaat halindeki binaların veya tadilata girmiş dairelerin dış cepheye bakan duvarların iç yüzünden uygulanmaktadır.

Bursa Poliüretan dış cephe izolasyon, uygulatmak istediğiniz mekan yüzeyleri hangi malzemeden olursa olsun sprey poliüretan kendinden yapışkanlı olup, yüzeylere mükemmel uyum sağlar.

Briket, tuğla, beton, taş, sac, ahşap gibi her türlü doğal ve yapay yüzeylere uyumlu olarak üretilen Bursa Poliüretan Sprey ile işinizi kolaya indirgiyoruz. Uygulanacak yüzeylerin yağsız, tozsuz ve nemden arındırılmış olması uygulamanın olumlu sonuç vermesi açısından önem arz etmektedir.

Binanızın dış cephe mantolama izolasyonunda Bursa sprey poliüretan kullandığınızda ortalama %40'lara varan yakıt/enerji tasarrufu sağlarsınız. Bursa dış cephe sprey poliüretan
mantolama sistemi, inşaat halindeki binaların tuğla duvar dış cephe yüzeyine direkt olarak uygulanmakta ve üzerine rabitz teli dübellenmektedir. Bursa Poliüretan Sprey Köpük ile yaşam alanlarınızın dış cephe ısı yalıtımı uygulaması hızlı, etkin ve tasarruflu olmaktadır. Poliüretan Sprey Köpük ile dış cephe ısı yalıtımı uygulamaları iskele veya vinç yöntemi yardımıyla çok hızlı şekilde tamamlanır.

 

Bursa Poliüretan Sprey Köpük dış cephe ısı yalıtımı uygulaması; Mobil izolasyon  aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan Sprey Köpük malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak,  yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile bina dış yüzeyine titizlikle püskürtme  yapılarak uygulanması şeklindedir. Püskürtme Poliüretan Sprey  Köpük su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı  yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Püskürtme Poliüretan Sprey Köpük bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun  ömürlü ve çevre dostudur.

 

Dış duvarlar, normalde binaların içinden ısının oldukça denetimsiz şekilde çıkabildiği en büyük yüzeylerdir. Her yıl 1m² yalıtılmamış duvardan 100-150 kilowatt saat arasında elektrik enerjisi veya 10-15 metreküp gaza tekabül eden ısıtma enerjisi yalıtılmamış duvarlardan kaybolur. Bu da Bursa Poliüretan Köpük dış cephe ısı yalıtımıyla en fazla %90 azaltılabilir.

Püskürtme Poliüretan Köpük’ün uygulandığı yüzey formu önemsizdir. Yüzey formu hangi şekilde olursa olsun hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerini yok ederek en iyi şekilde yapışarak uyum sağlar. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı, tektonik hareketlerden ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Yapışan köpüğün ömrü bina ile eş değerdir. Sprey Poliüretan Köpük uygulaması ile ısı yalıtımı gerçekleştirilmiş dış cephe üzerine son kat olarak uygulanan dekoratif kaplama seçenekleri (sıva-boya, kompozit dış cephe giydirme, granit veya doğal taş kaplama vs.) yapıyı suya, mekanik etkilere, aşınmaya ve güneşin ultraviyole etkilerine karşı korumuş olur.

Yüzeyde dübel delmesine gerek yoktur.
Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.
Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz.
Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasını sağlar.
Günde 500-750 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.

💬 Yardım ister misiniz?
WhatsApp
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?