HEMEN ARA0533 214 20 03 0224 252 85 00

Tavuk Kümesleri, Barınakların Yalıtımı

Besicilik sektörünün başında gelen, Tavuk ve benzeri hayvan yetiştiriciliğinin üretimi kadar bu hayvanların yaşam alanlarının yalıtımı da önemlidir.

Besicilik sektörünün başında gelen, Tavuk ve benzeri hayvan yetiştiriciliğinin üretimi kadar bu hayvanların yaşam alanlarının yalıtımı da önemlidir. Besi ahırlarında iyi bir ısı yalıtımı sağlanmadığı takdirde içerideki hijyenik ortamın oluşmaması ve kötü hava koşullarında hastalık vb. faktörlerin olumsuz hatta geri dönülemez sonuçlar ortaya koymasına neden olacaktır.
Bu nedenle ısı yalıtımında neyi tercih ettiğinizin önemi belirleyici olacaktır.
Sprey poliüretan köpük , yapılan besi ahırının prefabrik veya betonarme yapısının ısı yalıtımı uygulamasında iyi bir tercih olacaktır.
Bursa Sprey poliüretan köpük, kümesler ve barınaklarda nasıl uygulanır konusunda aklınıza takılan bütün soruların yanıtını uzman kadromuzla size sunmaktayız.
Hayvan barınağı içerisinden oluşacak ısı kaçaklarının kapatılması ve yapının içerisindeki havalandırmaların uygun koşullarda yapıldığı düşünülürse. Bursa Poliüretan köpük olarak yapının inşa aşamasında yapılmasını önermekteyiz.
Poliüretan köpük, ters tavan ve duvarlara ek yersiz uygulanması önerilir.
Bursa Poliüretan köpüğün, içeriden uygulanarak elektrik, havalandırma, zemin şapı gibi aşamalardan önce püskürtülmesi gerekmektedir.

Tavuk çiftlikleri, ahır, samanlık ve tahıl ambarları gibi tarımsal alanlar önemli streslere maruz kalırlar. Fırtına, kar, yağmur, dolu ve ısı gibi dış hava koşulları ile birlikte, hayvanların transpirasyonu ve dışkıları, tarım araçlarından çıkan egzoz gazları, yüksek seviyelerdeki buhar ve nem oluşması da binanın yapısını ve verimliliğini etkilemektedir. Tarım amaçlı potansiyel yalıtım uzun ömürlü, dayanıklı ve tabiki hesaplı olmalıdır. Bursa Sprey Poliüretan Köpük uygulaması ile hayvan barınak alanlarında gerçekleştirilen ısı yalıtımı uygulamaları sonrasında ısı verimliliğinin arttığı ve ısıtma giderlerinin düştüğü çiftlik sahiplerinin bu yönde belirttiği olumlu gelişmelerin arasında yer alır. Püskürtme ile uygulanan Bursa Poliüretan Köpük, uygulandığı yüzey formu için herhangi bir ayırım gözetmeden her türlü yüzeye herhangi yapıştırıcıya ve ya mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan yapışır. Çatılara içten ve dıştan uygulama sağlar. Uygulanan Poliüretan Köpük kesintisiz ve sağlam yalıtım tabakası ile yapıyı hava koşullarından etkili şekilde korur. Hava , toz ve su gelişini engeller. Enerji maliyetlerinden tasarruf ettirir. Günde 750-1500 m2 hızlı ve ekonomik uygulama alanları sunulmaktadır Bursa Poliüretan Köpük barınak uygulaması hayvan sağlığı açısından herhangi bir tehdit oluşturmaz gönül rahatlığı ile tercih edeceğiniz bir uygulamadır. 

💬 Yardım ister misiniz?
WhatsApp
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?