HEMEN ARA0533 214 20 03 0224 252 85 00

Teras İzolasyonu

Teraslarda su izolasyonu uygulamasın doğru ve kusursuz olarak yapılması gerekmektedir.Su yalıtımı uygulamasında doğru bir yalıtım malzemesi kullanılmaz ve kalitesiz bir işçilikte bunun içine dahil olursa teraslarda su sızıntısı kaçınılmaz olur.

Teraslarda su izolasyonu uygulamasın doğru ve kusursuz olarak yapılması gerekmektedir. Su yalıtımı uygulamasında doğru bir yalıtım malzemesi kullanılmaz ve kalitesiz bir işçilikte bunun içine dahil olursa teraslarda su sızıntısı kaçınılmaz olur. Teraslarda su yalıtımı için polyurea yalıtım uygulaması büyük önem arz etmektedir. Teraslarda kırma dökme yapmadan uygulanacak alanları anında kullanıma açabilen ortalama 80 yıl ömrü olan bir teras yalıtım malzemesi olan polyurea uygulanacak zemin fark etmeksizin yatay ve düşey tüm alanlarda tek parça olarak uygulama imkanı tanır.

Teras izolasyonu doğru bir şekilde yapılmadığı takdirde alt dairelerde su sızıntısı kaçılmaz bir gerçektir.Su terasların derz aralarının zamanla aşınmasından aşağı katlara çok kolay bir şekilde sızabilen bir yapıya sahiptir. Teraslardan kaçan su zamanla fayansı yerinden oynatarak kaldırabileceği gibi aynı zamanda alt dairenin tavanında kararma , su damlaması ve yüksek miktarda nem olması aslında pekte şaşırılacak bir durum değildir.Teras izolasyonu uygulamalarında sprey polyurea uygulamasını tercih edilmesinin bir çok nedeni vardır.Sıradan teras yalıtım ürünlerine varanla polyurea kaplama uygulaması sprey olarak uygulanan yatay ve düşey bütün alanları tek parça olarak bağlayan mekanik dayanımı ve kimyasal dayanımı olan bir teras su izolasyonu uygulamasıdır.

Gezilen  seramik veya fayans kaplı teraslarda izolasyon uygulaması
Üzerinde gezinmek amacıyla inşa edilmiş teraslarda veya açık teras çatı denilen alanlarda genellikle beton şap yada fayans ve benzeri kaplama ürünleri tercih edilmektedir.Fakat ülkemizde bilinen fakat önemsenmeyen bir gerçek olan şudur ki fayans su yalıtımı yapmaz.Fayans uygulamasını son kat olarak kullanmak isterseniz altına mutlaka ısı yalıtımı için sprey poliüretan uygulamasısu yalıtımı için ise sprey polyurea uygulaması yaptırmanız gerekmektedir.İşini hakkıyla yapan fayans ustaları müşterilerini bu hususta mutlaka uyarmaktadır.Fayanslarda su yalıtımı uygulaması kadar ısı yalıtımı uygulaması da hayati önem taşır.Teras fayans üzeri su yalıtımı için polyurea kullanılması en büyük nedeni teras alanlarının sürekli maruz kaldığı sıcak – soğuk dengesi uygulamaya zarar vermediği gibi olası bir deprem ve zelzele durumunda yırtılma kopma yapmaz.

Ayrıca fayans kaplı teraslarda su yalıtımı uygulamasın bir avantajı ise uygulama yapıldıktan sonra derz araları gözükmeyecektir.Bundan dolayı fayans kaplı teraslarda küf ve sararmış çirkin derz arası görüntüsü olmayacak teras alanları son derece modern bir görünüme sahip olacaktır. Polyurea ile yapılan teras izolasyonu uygulamaları uzun ömürlü olmakla beraber teraslarında her sene farklı ürünler deneyip sonuç alamayan kişiler için yapılabilecek en iyi teras su yalıtımı uygulamasıdır.

Uygulama alanları

 • Polyurea Kaplama
 • Polyurea teras su yalıtımı
 • Polyurea havuz su yalıtımı
 • Polyurea temel perde beton yalıtımı
 • Polyurea zemin kaplama
 • Otopark Zemin Kaplama
 • Saf polyurea
 • Ücretsiz keşif

Polyurea uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

Sağlıklı bir teras izolasyonu için uygulama aşamaları ;
Teras su izolasyonu için zemin hazırlığı önemlidir.Fayans üstü su yalıtımı uygulamalarında fayansın üzerinde bulunan parlak tabaka silim makineleri ile silinmeli ve zemin temizlenerek astar uygulamasına hazır hale getirilmelidir.Temizlenen zemine metrekareye 0.250 – 0.300 gram arasında solvent içermeyen epoksi astar uygulanır.Astarın kuruması ortalama 6 saat sürmektedir.Astar kuruduktan sonra polyurea yüksek basınçlı mobil yalıtım araçları ile uygulanır.Uygulanan polyurea 3 saniye içerisinde kurur ve anında kullanıma açılabilir.Teras izolasyonu yapılan alan güneş görüyor ise UV ışıklarına koruyucu boya yapılarak korunur.

Teras su yalıtımı uygulamasında sprey polyurea kullanmanız durumunda bir çok avantaja sahip olacaksınız.Bunları kısaca sıralayacak olursak ;

 • Uygulama %100 su yalıtımı sağlar.
 • Uzun ömürlüdür. (Karbon testleri ile 80 yıl ömrü olduğu kanıtlanmıştır.)
 • Ek yeri bulundurmaz.
 • Çirkin bir görüntüsü yoktur, zemine sprey olarak 2 mm kalınlığında uygulanır.
 • Teraslara ekstra bir ağırlık vermez. (Metrekareye ortalama 1.5 kilogram ağırlık verir.)
 • Uygulandığı alanı dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı korur.
 • Bir çok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır.Deforme olmaz.

Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
Teras İzolasyonu
💬 Yardım ister misiniz?
WhatsApp
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?