HEMEN ARA0533 214 20 03 0224 252 85 00

Sıkça Sorulan Sorular

Su yalıtımı yaptırmak gerekli mi?

Evet gerekli. Mekanlarınıza yalıtım yaptırmak, bilhassa su yalıtımı yaptırmak her daim karınıza olacak bir uygulamadır. Çünkü, mekanlarınızda, çatılarınızda, tavanlarınız, tavan aralarınızda, teraslarınızda ya da herhangi su akıntısı yaşadığınız alanda İzobir’ in polyurea maddesi ile uyguladığı su yalıtımı akıntıyı bitirecektir.

Yalıtım nedir?

Herhangi bir mekan ya da belirlenen alanı ısı, su , ses ve nem faktörlerinden korumak için yapılan çalışmaların tümüne yalıtım; ya da diğer adıyla izolasyon denir. Isı, su, ses ve nem faktörlerinden korunabilmek yalnızca iyi bir izolasyon ile mümkündür.

Isı yalıtımının ses yalıtımına faydası var mıdır?

Isı yalıtımının ses yalıtımına katkısı vardır. Mineral kökenli ısı yalıtım levhaları (taşyünü, cam yünü, vb.) ile yapılan ısı yalıtım uygulamalarının ses yalıtımına katkısı daha fazladır.

Isı yalıtımı neden dış cepheye yaptırılmalıdır?

Çünkü kolon, kiriş, perde duvar gibi bölgelerde oluşabilecek ısı köprüleri, binalarda ısı kaybına neden olur ve bu ısı köprüleri sadece dış cephe ısı yalıtımı ile tamamen kaplanabilir.Dış cephede uygulanan ısı yalıtımı sayesinde, ısı köprülerinin tamamı için ısı kaybı önlenmiş olur.Ayrıca dış cephe ısı yalıtımı sayesinde, binanın dış cephesi aşırı ısınma, aşırı soğuma, yağış ve don gibi olumsuz hava şartlarına maruz kalmaz, cepheden su emilimi dengelenir. Böylece uzun yıllar deformasyon (çatlama, kabarma vb.) oluşmaz.

İç cepheden ısı yalıtımı yapılabilir mi?

İç cephe yalıtımı sadece inşaat halinde olan binalar için yapılabilir, sprey poliüretan pürüzlü bir yüzeye sahip olduğu için hem görsel açıdan hem uygulama esnasında cam, kapı, pencere vb. malzemelere vereceği deformasyondan dolayı ince işçiliği bitmiş inşaatlara uygulama yapılamaz.

💬 Yardım ister misiniz?
WhatsApp
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?